Демократична школа

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 125 долучилась до Всеукраїнської програми для демократичного громадянства "Демократична школа" Європейського центру ім. Вергеланда за співпраці з радою Європи та міністерством освіти і науки України. Протягом 4 днів команда закладу брала участь у тренінгах (м. Київ). Якщо Ви зацікавленні у демократичному розвитку нашої школи, готові втілювати цінності демократії та прав людини в освітній процес, реалізовувати здавалося б не здійсненні ідеї, тоді долучайтеся до нашої команди. Для цього зареєструйтеся за посиланням https://www.schools-for-democracy.org/

Змінимо нашу школу разом!


Наша школа є школою-учасницею П’ятої хвилі Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа». Усі учасники освітнього процесу з нетерпінням чекали на приїзд тренерів-експертів. Ми стали першими, до кого завітали наші експерти Овчаренко Олег та Козорог Олександра, які презентували Програму «Демократична школа». Члени педагогічного колективу разом із учнями і батьками стали активними учасниками дискусії щодо напрямків демократичного розвитку закладу, разом будували школу майбутнього, працювали командою під час гри. Креативні ідеї, командна робота, співпраця, спільне бажання змін – все це об’єднало і вчителів, і учнів, і батьків. Сформувавши ініціативну групу, під керівництвом експертів провели самооцінку школи за допомогою Інструменту. Наступним кроком стане планування дій з демократичного розвитку школи. Але головне, що ми відчули підтримку, знайшли однодумців серед педагогів, учнів та батьків. Ми готові до викликів, до навчання, ми готові змінити нашу школу разом!


28 січня в Києві відбулася конференція відкриття 5 циклу програми «Демократична школа». До демократичношкільної родини приєдналася ще 61 школа. Привітати нових колег приїхали тренер_ки Програми, організаторська та експертна команди, представництво шкіл-випускниць. З вітальними промовами виступили заступниця міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, виконавча директорка Європейського центру імені Вергеланда Ана Перона-Ф’єльстад, заступник голови місії Посольства Норвегії Фредрік Артур. Як завжди натхненною та мотивуючою була ключова доповідь експертки Ради Європи та ЄВЦ Мажени Рафальської.Після промов та спільного фотографування учасники й учасниці зустрічі в форматі живої бібліотеки знайомилися з досвідом участі в Програмі від «першоджерел»: директорів/-ок та вчительства малих і великих шкіл, тренерок/-ів, експертів. Багато з «книг» поєднували кілька різних статусів чи досвідів.

Познайомилися з колегами та тренер_ками в регіональних осередках, отримали відповіді на актуальні питання, набралися натхнення та відваги – і відправилися в плавання п’ятою хвилею.

А щоб пливлося спокійніше та надійніше, беремо з собою цитати з виступів з виступів гостей (більше буде в наступній публікації J).

Мажена Рафальська:Демократія в школі – це не вседозволеність і не безмежність прав. Це багато обов’язків для усіх залучених осіб. Завдання школи – навчання та виховання громадян. Це не додаткові заходи, а те, що відбувається щодня. Ми не знаємо, що станеться зі світом. Але ми можемо планувати, що буде в нашій школі, бо це залежить від нас. Маємо робити те, на що ми впливаємо.

Шкільна команда у складі директора закладу та її заступника, представника батьківської громадськості Гусєвої Олени, представника громадської організації Ахмаєва Руслана бере участь у тренінгу для реалізації Програми підтримки освітніх реформ в Україні "Демократична школа", яку реалізує Європейський Центр ім.Вергеланда за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії та у співпраці з МОН України, Радою Європи, Центром освітніх ініціатив та ІСАР "Єднання". Школо, чекай на зміни!

Київ. Тренінг. День 2.

Пізнавально,цікаво,мотивуюче. Далі буде...

Київ. Тренінг. День 3.

Напрацьовували бачення можливих демократичних змін у нашому закладі. А після занять нарешті вечірній релакс Хрещатиком.

Закінчилися тренінги.

На нас чекає цікаве життя: реалізація нових ідей, співпраця всіх учасників освітнього процесу, приїзд тренерів. Ми готові до змін