Україна стала сотою державою, яка підписала декларацію про безпеку шкіл

деталі:

ukraina-stala-sotoyu-derzhavoyu-yaka-pidpisala-deklaratsiyu-pro-bezpeku-shkil-detali-frzvn

Міністерка освіти України Ганна Новосад підписала декларацію про безпеку шкіл. Україна стала сотою державою, яка долучилась до документу.

Документ вже відправлений до Норвегії, повідомляє пресслужба МОН.

До слова: Окупанти цинічно обстріляли околиці Новотошківського: з місцевої школи евакуювали дітей Окупанти цинічно обстріляли околиці Новотошківського: з місцевої школи евакуювали дітей

Діти нормально навчаються лише тоді, коли їх не гнітить страх, особливо страх за своє життя. І надалі ми робитимемо все можливе, щоб кожна українська дитина навчалася у безпечному, інклюзивному середовищі, що дає можливість розкритись таланту кожного учня, – прокоментувала подію Ганна Нововсад.

Тепер Україна офіційно зобов’язується відновлювати освітню інфраструктуру, забезпечувати психологічну реабілітацію учнів, батьків і вчителів. Також сприяти проведенню тренінгів з безпеки та охорони здоров'я.

Зараз наша країна знаходиться у надзвичайно складній ситуації збройного конфлікту. Це травмує нас усіх, однак попри все одне із основних наших завдань – забезпечити безпеку наших дітей, – додала міністерка.

Чи могла Україна підписати такий документ попри конфлікт на Донбасі? Так, країни-підписанти Декларації – це як держави, на території яких немає військових конфліктів, так і ті, мешканці котрої потерпають від збройної агресії.

Вас може зацікавити: Понад 4 тисячі дітей з окупованого Донбасу вчаться в українських дистанційних школах Понад 4 тисячі дітей з окупованого Донбасу вчаться в українських дистанційних школах

Які ще зобов’язання на себе взяла Україна? попереджати та реагувати на напади на школи; запобігати використанню шкіл у військових конфліктах.