ПроШколу - безкоштовна юридична підтримка вчителів.

ПроШколу - це безкоштовна юридична онлайн-підтримка вчителів по всій Україні. Ми допомагаємо знайти рішення, розібратися і документами чи професійними питаннями, відстояти права або безболісно вирішити конфлікти на роботі.

Ми провели одразу два анонімних опитування. В одному взяло участь 2200 учителів, в іншому - понад 530. Перше стосувалося питань про проблеми вчителів: чи потрібна працівникам освіти юридична підтримка, захист та консультації з непростих питань? А друге опитування вже торкалося питань психологічних запитів - конфліктів з учнями, гострих тем сексуального виховання учнів, мобінгу чи морального тиску з боку колег, батьків, адміністрації.

Результат - однозначно учителям в Україні бракує захисту. Майже 96% опитуваних відповіли «так» на просте питання - «чи хотіли б ви отримувати безкоштовну юридичну консультацію?».

Виявляється, 90% учителів читали і знають Закон про булінг. Але абсолютно не розуміють, як діяти в реальній ситуацію, коли вони самі стають жертвою цькування чи образ. Окрім того, 67% учителів стверджують, що чітко розуміють положення своєї посадової інструкції і знайомі з обов’язками. Але не можуть відповісти однозначно на питання про те. які документи вони повинні заповнювати, а які можуть відкинути зі списку своїх завдань, як мають оплачувати їм заміни колег або чи можуть їм примусово зменшувати кількість робочих годин. Всі результати дослідження було опубліковано в журналі «Директор школи» в серпні 2019.

Щоб кожен учитель:

• Знав та вмів користуватися своїм правом.
  • Отримав захист та гідне ставлення до своєї професії.
  • Зосереджувався на потребах дітей, а не конфліктах у школі.
  • ми зібрали команду юристів нового покоління, щоб допомогти всім вчителям Українирозібратися в різноманітних питаннях юридичного характеру. Що ми робимо?

• Надаємо безкоштовні юридичні консультації вчителям.

• Прописуємо алгоритм дій у складних ситуаціях.
  • Шукаємо безкоштовних спеціалістів, які допоможуть на місцях.
  • Допомагаємо оформити заяви, позови.
  • Підтримуємо вчителів та нагадуємо, що закон на їх боці.