Дія. Цифрова освіта
В Україні офіційно запрацював новий онлайн-проєкт "Дія. Цифрова освіта". Це онлайн-програма, яка має підвищити цифрову грамотність українців.
Наприкінці грудня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував запуск цього проєкту.
Мета Дія. Цифрова освіта
Як пояснив Гончарук, така цифрова освіта населення — це одне із стратегічних завдань уряду. Загалом, вони планують оцифрувати 100% державних послуг.
"Ми провели цікаве дослідження: 53% українців володіють цифровими навичками нижче середнього рівня. Ця кількість точно суттєво збільшиться… Цифрова грамотність — це не про лайки та соцмережі. Це, у першу чергу, про робочі місця, освіту, соціалізацію особистості", – додав прем’єр-міністр.
Як зареєструватись
Реєстрація тут дуже проста. Потрібно вказати свій номер телефону, на який надсилають SMS-повідомлення. Далі вводимо код з 4 цифр. Це все – ви пройшли авторизацію.
Спочатку можна пройти загальне тестування та дізнатися, які курси потрібні.
Які серіали можна переглянути базовий із цифрової грамотності (має три рівні знань); для вчителів; для батьків "Онлайн-безпека дітей".
Допомога Київстару**
У січні мобільний оператор Київстар підписав з Міністерством цифрової трансформації меморандум про співпрацю. Оператор буде допомагати із реалізацією програми з підвищення рівня цифрової грамотності українців.
"Наше завдання – не лише спрощення взаємодії українських громадян з державою за допомогою сучасних технологій, а й створення комфортних умов для підприємництва. Ще одна мета – зробити все можливе, аби захистити українських дітей від загроз в інтернеті, зокрема у соціальних мережах", – повідомив віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Цю платформу запустили в рамках проєкту Дія.
Що таке Дія? Раніше уряд анонсував запуск додатку "Дія", створений для діджиталізації державних процесів. Якщо розшифрувати абревіатуру, то вийде "Держава і я". Українцям обіцяють, що 120 послуг будуть доступні онлайн.
- Цифрограм Національний тест на цифрову грамотність. Після складання тесту ви отримаєте сертифікат, що підтверджує ваші знання та навички.
- Серіал Цифрові навички для вчителів
Більше освітніх серіалів дивись на порталі для вчитвлів Дія
Цифрова грамотність необхідна кожному через 5 основних причин
«Держава в смартфоні» та комфортне проживання в країні. Означає велику кількість сервісів онлайн. Більше не треба витрачати свій час на стояння в черзі. Онлайн-послуги — це комфорт, зручність, економія часу. Цифрова грамотність необхідна для того, щоб ефективно використовувати всі можливості, які надає держава. Особистий розвиток та вирішення особистих потреб. Завдяки знанням цифрової грамотності дідусі та бабусі отримають можливість частіше спілкуватися з онуками в зручному форматі, знатимуть як легко шукати необхідну інформацію — новини, рецепти, а також зможуть проводити прості онлайн-активності. Знатимуть, наприклад, як продати старий диван і купити новий. Конкурентоспроможність на ринку праці. Володіючи цифровою грамотністю, у людини з’являється більше шансів на працевлаштування. Більше шансів на підйом кар’єрними сходами. Безперервне навчання. Завдяки цифровій грамотності, кожен зможе вдосконалювати себе щодня. Проходити онлайн-курси і тренінги. Ефективніше вивчати іноземні мови. Поповнювати власні знання, здобувати нові навички. І в 30, і в 50, і в 70 років. Це суперможливість. Онлайн-безпека. Буде розуміння як уберегти свій акаунт та облікові записи від злому зловмисниками, як захиститися від потрапляння вірусів на свій пристрій. “Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути”, Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності “Дія. Цифрова освіта”, яка доступна в мережі Інтернет за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua.
На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали. Наразі, доступний онлайн-курс “Тренінги для тренерів” (https://osvita.diia.gov.ua/courses/training-for-trainers).
Цифровізація країни несе позитивні зміни в усіх сферах життя — від освіти та медицини до науки та бізнесу. При цьому є одна фундаментальна річ, без якої успішно цифровізувати країну неможливо. Це цифрова грамотність населення. Просто користуватися смартфоном чи ноутбуком і мати доступ до інтернету — ще не означає володіти цифровою грамотністю. Здатність ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в роботі та навчанні, в професійному та особистісному розвитку — ось що таке цифрова грамотність.