"Дія. Цифрова освіта"
В Україні запрацював проєкт "Дія. Цифрова освіта": яка його мета
В Україні офіційно запрацював новий онлайн-проєкт "Дія. Цифрова освіта". Це онлайн-програма, яка має підвищити цифрову грамотність українців.
Наприкінці грудня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував запуск цього проєкту.
Мета Дія. Цифрова освіта
Як пояснив Гончарук, така цифрова освіта населення — це одне із стратегічних завдань уряду. Загалом, вони планують оцифрувати 100% державних послуг.
"Ми провели цікаве дослідження: 53% українців володіють цифровими навичками нижче середнього рівня. Ця кількість точно суттєво збільшиться… Цифрова грамотність — це не про лайки та соцмережі. Це, у першу чергу, про робочі місця, освіту, соціалізацію особистості", – додав прем’єр-міністр.
Як зареєструватись
Реєстрація тут дуже проста. Потрібно вказати свій номер телефону, на який надсилають SMS-повідомлення. Далі вводимо код з 4 цифр. Це все – ви пройшли авторизацію.
Спочатку можна пройти загальне тестування та дізнатися, які курси потрібні.
Які серіали можна переглянути базовий із цифрової грамотності (має три рівні знань); для вчителів; для батьків "Онлайн-безпека дітей".
Допомога Київстару**
У січні мобільний оператор Київстар підписав з Міністерством цифрової трансформації меморандум про співпрацю. Оператор буде допомагати із реалізацією програми з підвищення рівня цифрової грамотності українців.
"Наше завдання – не лише спрощення взаємодії українських громадян з державою за допомогою сучасних технологій, а й створення комфортних умов для підприємництва. Ще одна мета – зробити все можливе, аби захистити українських дітей від загроз в інтернеті, зокрема у соціальних мережах", – повідомив віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Цю платформу запустили в рамках проєкту Дія.
Що таке Дія? Раніше уряд анонсував запуск додатку "Дія", створений для діджиталізації державних процесів. Якщо розшифрувати абревіатуру, то вийде "Держава і я". Українцям обіцяють, що 120 послуг будуть доступні онлайн.