ua

Блоги користувачів

Рекомендації (1-4 класи)

Основним видом діяльності у молодших школярів є учбова діяльність, головним авторитетом в якій виступає педагог. До десяти років на перший план виходять стосунки з товаришами та однокласниками, що підкріплюються моральною оцінкою їх поведінки. Створюються угруповання, що об’єднують дітей за інтересами. Спілкування в ін терне ті стає для них важливим і сприяє соціалізації. Зазнає змін й емоційно-вольова сфера дитини, починають розвиватися інтелектуальні та естетичні по чуття. У віковий період 8-10 років особливий інтерес викликають рольові та логічні ігри, а також ігри, що мають характер змагання. У цьому віці дитина легше засвоює складний навчальний матеріал. Допомогти тут може використання навчальних і розвиваючих програм

З метою підвищення безпеки Вашої дитини

Розташовуйте комп’ютер у загальній кімнаті, щоб легше здійснювати контроль щодо поводження дитини з комп’ютером.

Користуйтесь програмами батьківського контролю. (Net Nanny http://www.netnanny.com/, Safe Eyes, Crawler Parental Control, CCT Internet Filter Home, КіберМама)

Вживайте спеціальне сучасне програмне забезпечення для контролю ресурсів, що відвідує ваша дитина.

Застосовуйте засоби блокування небажаного контенту.

Застосовуйте функції блокування вікон, що вспливають.

Встановіть програму, що обмежує час роботи за комп’ютером.

Створіть список Вибраного з адресами перевірених сайтів.

Проконтролюйте нік дитини, щоб виключити наявність у ньому особистої інформації та роз’ясніть, що в Інтернет-просторі перебувають люди, які можуть використати особисті дані проти неї. Навчіть дитину вигадувати безпечний пароль і поясніть, що це дозволить їй захистити власну інформацію.

Заходьте в Інтернет разом з дитиною та навчайте її практичному застосуванню отриманих знань з безпеки в Мережі. 

Не дозволяйте дитині користуватися голосовими службами для взаємодії з мережевими ігроками.

Якщо дитина спілкується в чатах і користується службами миттєвого обміну повідомленнями, розкажіть їй про те, які небезпеки очікують на неї, якщо вона не буде дотримуватися правил безпеки. Намагайтесь контролювати спілкування вашої дитини під час користування подібними службами.

Розкажіть дитині про ризики, які вона може зустріти у віртуальному просторі, зокрема про віруси.

Обмежуйте час перебування вашої дитини за комп’ютером.

Виявляйте зацікавленість до віртуального життя вашої дитини та не ігнорируйте питання, що від неї надходять. У випадку, коли ви не знаєте відповіді, спробуйте разом з дитиною відшукати її в Інтернеті.

Привчайте дитину ділитися з вами враженнями про відвідання Інтернету та розповідати вам про все, що викликало у неї хвилювання.

Хваліть дитину, якщо вона вчиняє правильно, а якщо вона помилилася - спокійно поясніть, що потрібно робити і як себе поводити.

Створіть альтернативні інтереси та обов’язки для вашої дитини:

– відвідання кружка за інтересами або спортивної секції;

– хобі;

– прибирання своєї кімнати;

– догляд за тваринами чи домашніми рослинами;

– допомога молодшим у виконанні домашніх завдань і т.ін.

Довірливі стосунки допоможуть вам вжити своєчасних заходів у випадку виникнення ситуації, що загрожує безпеці дитини.


 

Рекомендації (5-8 класи)

Підлітковий період є перехідним: відбувається біологічне та статеве созрівання організму, психічний розвиток, виникає новий рівень самосвідомості, відбувається соціалізація особистості.

У даний період особливу зацікавленість викликають інтернет-ресурси, що дають змогу підлітку спілкуватися з реальними та віртуальними знайомими, а також розважальні і навчальні ресурси Мережі. Діти періоду дорослішання вже мають знання про те, яка саме інформація міститься в інтернет-просторі та нерідко намагаються дослідити ці ресурси в обхід заборонам батьків. Прагнення до дослідження Інтернету та надто суворий контроль з боку дорослих можуть викликати негативну реакцію дитини і стати причиною приховування її діяльності в інтернет-просторі.

З метою підвищення безпеки Вашої дитини

Не розміщуйте комп’ютер в ізольованій кімнаті. Якщо ви розташуєте його в загальній кімнаті, легше буде контролювати поведінку дитини за комп’ютером.

Створіть профілі для всіх членів родини, які користуються Інтернетом із застосуванням служби сімейної безпеки.

Утворіть список Вибраного з адресами перевірених сайтів.

Створіть для дитини обліковий запис з обмеженими користувальними правами.

Навчіть дитину правилам конфіденційності та поведінки в Мережі.

Створіть сімейні правила безпеки і розкажіть, чому їх слід дотримуватися.

Привчіть дитину з повагою ставитися до людей, яких вона зустрічає в Інтернеті.

Поясніть дитині, що її нік не має містити про неї особистої інформації.

Навчіть дитину вигадувати безпечні паролі та поясніть, що це дозволить їй захистити власну інформацію й підвищить безпеку.

Розкажіть дитині про ризики, які вона може зазнати виходячи в інтернет-простір, зокрема про віруси та програми-шпигуни.

Поясніть, що в Інтернеті, крім звичайних людей, можуть знаходитися авантюристи та злочинці, які здатні використати її особисті дані для злочинних дій.

Розкажіть дитині, що зустрічатися з віртуальними знайомими в оффлайні може бутинебезпечним

Навчіть дитину розповідати вам про своїх знайомих у Мережі та обговорюйте з нею питання, що її зацікавили.

Використовуйте спеціальне програмне забезпечення для контролю ресурсів, які відвідує дитина.

Встановіть програму батьківського контролю.

Використовуйте засоби блокування небажаного контенту. Застосовуйте функції блокування вікон, що вспливають.

Обов’язково застосовуйте програми фільтрації веб-контенту.

Встановіть програму, що обмежує час роботи на комп’ютері.

Склавши довірливі, дружні стосунки з дитиною, ви зможете краще контролювати її активність у Мережі, підвищивши, тим самим, рівень її безпеки.

Телефон Довіри МВС України

 

Телефон довіри Департаменту МВС: (+380 44) 254-76-04.

 

Повідомити про веб-сайти, що пропагують насильство і жорстокість або розпалюють ненависть, расову дискримінацію, займаються створенням чи розповсюдженням дитячої порнографії можна в Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми МВС України.

На сайті національної поліції України оприлюднена інформація щодо людей, активних користувачів небезпечних груп. 


Серова Анжелика Березень 10 '17

Рекомендації психолога вчителю щодо організації навчально-виховного процесу в класі 1.Поводьтеся так, щоб учні відчували, що ви керуєте навчальним процесом, при цьому стимулюйте їхню активність. 

2.Не відволікайтеся на незначні порушення, моралізування. 

3.Дотримуйтеся доброзичливого, мажорного тону, будьте уважні до кожного учня. Надавайте необхідну підтримку, відзначайте успіхи, створюйте життєрадісний оптимістичний настрій у класі. 

4.Стежте за правильністю постави, проводьте фізкультхвилинки; не допускайте перевтоми учнів. 

5.Надавайте учням можливість частіше працювати у групах – це може бути стимулом до зайнятості кожного, хорошого настрою і поведінки.

 6.Створюйте умови, щоб важкі, слабкі діти мали можливість відчути себе лідерами. 

7.Не принижуйте учнів, не припускайте образ, сарказму. Гнів, дратівливість, імпульсивність не сприяють зміцненню дисципліни й авторитету вчителя. 

8.Будьте привітними. 

9.Не виявляйте антипатій до важких учнів, сподіваючись від них поганої поведінки. Діти відчувають скептичне ставлення до них і часто поводяться згідно з вашими очікуваннями. 10.Не припускайте появи „любимчиків”, це створює зайві проблеми, ускладнює стосунки в колективі.

 11.Умійте керувати емоціями, знайте ціну кожному слову, тонові. Не можна вимагати від дитини те, що під силу дорослому, будьте терплячими.

 12.Не соромтеся виявляти почуття гумору. Можна посміятися і над собою, не вважайте себе досконалістю. Але не можна висміювати учнів. Дітям імпонує веселий, спритний, оптимістичний учитель. 

13.Підтримуйте контакт з учнями поза уроками, на заняттях гуртка, позакласних заходах, спільних походах.

ТЕРМІН РЕЄСТРАЦІЇ: з 6 лютого до 17 березня 2017 рокуДОКУМЕНТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ:

1.Реєстраційна картка, оформлена згідно з вимогами Порядку проведення ЗНО.

2.Копія паспорта громадянина України або свідоцтва про народження (для тих осіб, яким станом на 1 вересня 2016 року не виповнилося 16 років і вони ще не отримали паспорт). У разі відсутності паспорта громадянина України, особа подає один з документів, зазначених у пункті 2 розділу IV Порядку проведення ЗНО.

3.Дві фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері).


ШАНОВНІ БАТЬКИ ТА УЧНІ!!!ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ДЕЯКІ АСПЕКТИ, ЯКІ НЕОБХІДНО ВРАХОВУВАТИ ПІД ЧАС РОБОТИ З РЕЄСТРАЦІЙНОЮ ФОРМОЮ

1.Перед тим, як обирати перелік навчальних предметів, із яких Ви бажаєте пройти ЗНО (не більше ніж чотири), з’ясуйте, які саме предмети потрібні для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) на конкретну спеціальність(ця інформація зазначається в Правилах прийому та публікується на сайтах ВНЗ).

2.Оберіть предмети для складання ДПА: українську мову і літературу, математику або історію України, ще один навчальний предмет на Ваш вибір (якщо Вам потрібно скласти і математику і історію України можна обрати один із цих предметів 2-м предметом ДПА, а інший 3-м).


БІЛЬШ ДЕТАЛЬНУ ІНФОРМАЦІЮ МОЖНА ЗНАЙТИ НА САЙТІ Українського центру оцінювання якості освіти(УЦОЯО) testportal.gov.ua АБО НА САЙТІ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОГО РЕГІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ www.dneprtest.dp.ua.


Насіковська Ольга Лютий 8 '17 · Теги: зно-2017

Конвенція ООН про права дитини


Передусім, Конвенція — це угода.


Текст Конвенції про права дитини готувався, обговорювався та узгоджувався більше десяти років. Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами. В ній записа­но, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Конвенція була прийнята та відкрита для підписання та приєднання резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу.


Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства.


 Права дитини в Україні


Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини в перший же рік своєї незалежності. В нашій країні не існує спеціального законодавства для неповнолітніх, і їх права виділені окремими статтями Сімейного, Цивіль­ного, Кримінального та Кримінально-Процесуального кодексів України, а також регулюються окремими зако­нами, такими як закони «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про попередження насильства в сім’ї». Різні державні інституції та міністерства покликані відповідати за дотримання прав дитини в Україні. Багато зусиль також докладають громадські організації, які працюють на терені захисту прав дитини, щоб кожна дитина почувала себе захищеним законом повноцінним членом суспільства.


Захисти себе


Конвенція ООН про права дитини – це твої права. Вони знайшли своє відображення у чинному законодавстві України. Ти можеш не думати про них. Ти можеш не використовувати їх щодня. Втім, ти маєш знати, що вони існують і вони не­від’ємні від інших прав, гарантованих тобі державою.


Закони різних країни різні. Йдеться зокрема про цифру повноліття і про вік, з якого підліток несе кримінальну відповідальність за скоєний злочин: в одних країнах це 7 років, в інших – 12, в Україні – 14-16 років. Але ти повинен знати, що є права, які не можна змінити. Наприклад, право на турботу і піклу­вання. Також незмінним є, твердження про те, що всі діти мають рівні права. Держава може бути більш чи менш демократичною, але змінити ці права вона не може. Вони – твої.


Читай – дізнаєшся


Конвенція ООН про права дитини містить 54 статті. В них ти знайдеш 40 прав, які має дитина. Нижче наведені тільки ті статті Конвенції, які стосуються твоїх прав. Всі права можуть бути класифіковані за певними принципами.


Спробуймо класифікувати права:


Всі діти мають право на життя

Всі діти мають право на піклування і турботу

Всі діти рівні у своїх правах


Права «піклуйтеся-про-мене»


Ти маєш право на достатнє та здорове харчування

Ти маєш право на освіту

Ти маєш право на медичну допомогу

Ти маєш право на розваги


Права «не знущайтеся наді мною»


Ти маєш право на захист від економічної експлуатації та примусової праці

Ти маєш право на захист від будь-якої роботи, яка може бути небезпечною для твого здоров’я

Ти маєш право не бути жертвою війни

Ти маєш право на захист від сексуальної експлуатації


 Права  «я маю власну думку»


Ти маєш право виражати свої погляди

Ти маєш право сповідувати свою власну релігію

Ти маєш право об'єднуватися з іншими

Ти маєш право на інформацію


Права «спеціальних потреб»: життя деяких дітей є важчим, ніж у їхніх однолітків. Тому такі діти потребують спеціальної уваги і піклування


Діти-інваліди

Діти, позбавлені батьківського піклування

Діти-біженці

Діти у конфлікті з законом


Преамбула (вступ до Конвенції)


Преамбула Конвенції ООН про права дитини містить таку важливу інформацію, як:


діти мають право на особливе піклування та допомогу;

сім'я несе відповідальність за повний та гармонійний розвиток дитини;

дитина потребує спеціальної охорони, піклування і захисту як до, так і після народження;

діти, які живуть у виключно тяжких умовах, потребують особливої уваги;

важливість традицій і культурних цінностей суспільства, в якому зростає дитина;

важливість міжнародного співробітництва для поліпшення умов життя дітей в кожній країні.

Стаття 1 Визначення поняття ДИТИНА


Дитина – це  людська істота до досягнення нею 18-річного віку. Дитина – це  людина, яка зростає. Діти – це  люди на шляху в доросле життя. Всі діти потребують повноцінних умов для розвитку і зростання.


Стаття 2 Усунення дискримінації


Всі права рівні для кожної дитини, незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, соціального походження. Держава не може порушувати жодне з прав. Держава має активно пропагувати права дитини.


Стаття 3 Якнайкраще забезпечення інтересів дитини


Усі дії щодо дитини мають виконуватися в інтересах дитини. Якщо рідні, або ті особи, які несуть відповідальність за дитину,  недбало виконують свої обов’язки, держава має забезпечити дитині належний догляд і піклування.


Стаття 4 Здійснення прав дитини


Держава має вживати всіх необхідних заходів для реалізації прав дитини. Держава не може залишати поза увагою права дитини. Всі країни мають співпрацювати для того, щоб права дитини реалізовувались у повсякденному житті. Більш розвинені країни  мають допомагати бідним, економічно


Стаття 5 Роль батьків


Держава має поважати відповідальність, права та обов’язки батьків та родини. І, водно­час, держава повинна вимагати від батьків ростити та виховувати дітей належним чином.


Стаття 6 Право на життя та розвиток


Держава визнає той факт, що кожна дитина має невід’ємне право на життя. Держава визнає, що кожна дитина має право на здоровий розвиток.


Стаття 7  Ім'я та громадянство


Кожна дитина після народження має право на ім’я та громадянство. Кожна дитина після народження має право знати своїх батьків і має право на їхнє піклування.


Стаття 8 Право на індивідуальність


Держава поважає індивідуальність дитини, її громадянство, ім'я та сімейні зв’язки.


Стаття 9 Розлучення дітей з батьками


Дитина має право жити разом з батьками. Якщо батьки розлучені, дитина має право спілкуватися з обома батьками, за винятком тих випадків, коли це суперечить інтере­сам дитини.


Стаття 10 Воз'еднання сім’ї


Держава сприяє воз’єднанню сім’ї.


Держава дозволяє дітям та їхнім батькам в’їзд чи виїзд до іншої країни з метою воз’єднання сім’ї. Держава також дозволяє батькам, які проживають у різних країнах, спілкуватися з дитиною.


Стаття 11 Незаконний вивіз дитини


Держава вживає всіх необхідних заходів для боротьби з незаконним вивозом дітей за кордон.


Стаття 12 Власні погляди дитини


Держава забезпечує дитині (згідно з її віком і зрілістю) право формулювати та виражати власні погляди з усіх питань. Держава має приділяти належну увагу поглядам дитини. Дитина має право бути заслуханою в суді та адміністративних органах.


Стаття 13 Свобода вираження поглядів


Дитина має право вільно виражати свої думки. Це право також включає свободу шукати, отримувати та передавати інформацію.


 Стаття 14 Свобода думки, совісті і релігії


Дитина має право на свободу думки, совісті і релігії. При цьому беруться до уваги відповідальність, права і обов’язки батьків та норми закону.


Стаття 15 Свобода асоціацій/зборів


Дитина має право бути членом асоціації, гуртка чи клубу. Дитина також має право створювати асоціації, гуртки та – клуби  відповідно до закону.


Стаття 16 Право на особисте життя


Ніхто не може незаконно втручатись в особисте життя дитини. Дитина має право на захист закону від свавільного втручання в її особисте та сімейне життя, її оселю та кореспонденцію.


Стаття 17 Право на інформацію


Держава забезпечує доступ дитини до інформації і матеріалів з різ­них джерел, особливо з джерел, які сприяють належному розвитку дитини. Наприклад: телебачення, радіо, газети, дитяча література, інформація рідною мовою, а також інформація і матеріали з між­народних джерел. Держава забезпечує належний захист дитини від тих матеріалів та інформації, що завдають шкоду її благополуччю.


Стаття 18 Відповідальність батьків


Батьки несуть рівну відповідальність за виховання дитини. Держава надає батькам належну допомогу у виконанні ними обов’язків стосовно дітей. Держава має забезпечувати належний догляд за дітьми, батьки яких працюють.


Стаття 19 Захист від насильства


Діти мають право на захист від усіх форм фізичного, психологіч­ного, сексуального насильства та експлуатації як в сім’ї, так і поза нею. Держава має вживати всіх заходів для запобігання насильст­ву щодо дитини. Дитина має право на необхідну підтримку і допомогу.


Стаття 20 Дитина, позбавлена сімейного оточення


Дитина, яка не може жити в своїй сім’ї (тимчасово чи постійно) має право на особли­вий захист. Держава має забезпечити дитині належний догляд відповідно до своїх національних законів: усиновлення, передачу на виховання до прийомної родини, або до відповідних установ по догляду за дітьми.


Стаття 21 Усиновлення


Усиновлення дитини дозволяється лише тоді, коли воно відповідає інтересам дитини. Всиновлення дитини в іншій країні може розглядатися за умови, коли не існує інших, кращих можливостей для дитини в межах країни.


Стаття 22 Діти-біженці


Діти-біженці мають право на захист. Рівні права на захист мають як діти-біженці у супроводі своїх батьків, так і діти-біженці, які не супроводжуються батьками. Держава має надати захист дитині-біженцю, а також допомогу у пошуку її батьків чи інших членів сім'ї.


Стаття 23 Діти з фізичними та розумовими вадами


Діти з фізичними та розумовими вадами мають право на особливе піклування. Неповноцінні діти мають вести повноцінне і гідне життя в умовах, які забезпечать їх нормальну участь у житті суспільства.


Стаття 24 Охорона здоров'я


Кожна дитина має право на користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров’я. Держава повинна домагатися повного здійснення цього права. Особлива увага має приділятися:


зниженню рівня смертності немовлят і дітей;

наданню необхідної медичної допомоги, зокрема первинної медико-санітарної допомоги;

наданню достатньої кількості їжі та чистої питної води;

наданню належних послуг матерям у допологовий та післяпологовий періоди;

забезпеченню інформацією всіх верств населення щодо здоров’я, харчування дітей, щодо переваг грудного годування, гігієни і санітарії.

Держава має вживати заходів, спрямованих на скасування традиційної практики, що негативно впливає на здоров’я дітей. Важливу роль відіграє міжнародне співробітництво: розвинені країни мають допомагати країнам, що розвиваються.


Стаття 25 Перебування дитини поза сім’єю


Іноді дитина більше не може жити вдома. У таких випадках дитину віддають на піклування до прийомної родини, або до дитячої установи. Так, наприклад, трапляється, коли дитина потребує більшого догляду і піклування. Або, коли дитина потребує фізичного чи психічного лікування. Держава має перевіряти, наскільки така передача дитини на піклування потрібна.


Стаття 26 Соціальне забезпечення


Соціальне забезпечення - це фінансова підтримка і турбота, яку держава надає тим, хто її потребує. Кожна дитина має право користуватися благами соціального забезпечення.


Стаття 27 Життєвий рівень


Кожна дитина має право на рівень життя, необхідний для її фізичного, розумового та духовного розвитку. Сюди входить належне харчування, житло, одяг. Батьки несуть відповідальність за забезпечення належного життєвого рівня дитини. Держава має вживати необхідних заходів щодо надання допомоги батькам у здійсненні цього права.


Стаття 28 Освіта


Дитина має право на освіту. Дитина повинна відвідувати школу. Кожна дитина має право на безкоштовну і обов’язкову освіту. Держава повинна забезпечити це право. Держава також має забезпечити доступність середньої та вищої освіти на підставі здібностей кожної дитини. Держава має забезпечувати доступність інформації та матеріалів у галузі освіти та професійної підготовки. Держава повинна вживати заходів щодо зниження кількості учнів, які залишили школу. Держава має вживати всіх необхідних заходів для забезпечення такої шкільної дисципліни, яка ґрунтується на повазі людської гідності дитини. Положення Конвенції ООН про права дитини не мають порушуватися під час уроків. Дуже важливо розвивати міжнародне співробіт­ництво у галузі освіти. Освіта має бути доступною для всіх дітей.


Стаття 29 Спрямування освіти


Освіта має бути спрямованою на:


розвиток дитини;

повагу до прав людини;

повагу до батьків, культури та національних цінностей країни;

мир, дружбу, порозуміння;

повагу до навколишньої природи.

Стаття 30 Діти національних меншин


Деякі діти належать до етнічних, релігійних, мовних меншин. Така дитина має право спільно з іншими членами її групи користуватись своєю культурою, мовою та сповідувати свою релігію.


Стаття 31 Дозвілля


Діти мають право на відпочинок. Діти мають право на дозвілля і розваги. Діти мають право брати участь в іграх, розважальних заходах, а також у культурному житті та займатися мистецтвом.


Стаття 32 Економічна експлуатація


Держава повинна захищати дитину від тих осіб, які, заробляючи   гроші, використовують дитячу працю. Діти мають бути захищені державою від небезпечної та тяжкої праці. Законодавство держави встановлює мінімальний вік дитини для прийому на роботу і необхідні вимоги щодо тривалості робочого дня.


Стаття 33   Захист від наркотиків


Діти мають бути захищені від вживання наркотичних засобів і психотропних речовин. Держава має забезпечити законодавчий захист дітей від вживання, виробництва і торгівлі наркотичними засобами і психотропними речовинами. Держава має розгорнути широку інформаційну кампанію проти наркотиків у школах та в інших місцях, де найчастіше перебувають діти.


Стаття 34  Сексуальна експлуатація


Діти мають право на захист від усіх форм сексуальної експлуатації та сексуальних розбещень, особливо проституції і порнографії.


Стаття 35  Торгівля дітьми


Держава має вжити всіх необхідних заходів для відвернення викрадень дітей, торгівлі дітьми чи їх контрабанди у будь-якій формі.


Стаття 36 Інші форми насильства


Діти мають право бути захищеними від усіх форм експлуатації, яка завдає шкоди їхньому добробуту.


Стаття 37 Діти за ґратами


Держава забороняє піддавати дитину катуванням чи іншим формам жорстоких покарань. Дітям за вчинені злочини не призначаються смертна кара чи довічне ув’язнення. Арешт, затримання чи позбавлення волі дитини здійснюється згідно з законом лише як крайній захід і протягом якомога коротшого періоду часу. Кожна позбавлена волі дитина має право на гуманне ставлення і повагу до її гідності. Діти не мають перебувати за ґратами разом з дорослими. Кожна ув’язнена дитина має право підтримувати зв’язок зі своєю сім’єю. Кожна ув'язнена дитина має право на негайну правову допомогу.


Стаття 38 Діти і війна


Під час воєнних дій діти мають особливе право на захист і турботу. Діти, молодші 15-ти років, не можуть брати безпосередню участь у воєнних діях.


Стаття 39 Дитина-жертва


Дитина, яка стала жертвою будь-яких видів експлуатації, зловживань, катувань та недбалого ставлення, має право на повноцінну допомогу, необхідну для фізичного, психологічного відновлення та соціальної реінтеграції дитини.


Стаття 40 Ювенальна юстиція


Дитина, яка порушила закон, має право на справедливе судочинство і правову допомогу. Це право також дійсне для дитини, яка підозрюється у порушенні закону. Держава має забезпечити таке поводження, яке не принижує у дитини почуття гідності, зміцнює повагу до прав людини і основних свобод. Держава має сприяти створенню таких законів, процедур, органів, установ, що мають безпосереднє відношення до дітей, які порушили кримінальне законодавство.

                                                    Правила безопасного Интернета 
НЕЛЬЗЯ
Всем подряд сообщать свою частную информацию (настоящие имя, фамилию, телефон, адрес, номер школы, а также фотографии свои, своей семьи и друзей)Нельзя открывать вложенные файлы электронной почты, когда не знаешь отправителяНельзя рассылать самому спам и «информационную грязь»Нельзя грубить, придираться, оказывать давление — вести себя невежливо и агрессивноНикогда не распоряжайся деньгами твоей семьи без разрешения старших. Спроси родителей.Встреча с Интернет-знакомыми в реальной жизни, бывает опасной: за псевдонимом может скрываться преступник
ОСТОРОЖНО
Не все пишут правдуЧитаешь о себе неправду в Интернете — сообщи об этом своим родителям или опекунамПриглашают переписываться, играть, обмениваться – проверь, нет ли подвохаНезаконное копирование файлов в Интернете = воровствоОткрыл что-то угрожающее — не бойся позвать на помощь
МОЖНО
Используй «ник» (выдуманное имя) в переписке и переговорахУважай другого пользователяПользуешься Интернет-источником – делай ссылку на негоПознакомился в сети и хочешь встретиться – посоветуйся со взрослым, которому доверяешьОткрывай только те ссылки, в которых уверенИнтернетом лучше всего пользоваться, когда поблизости есть кто-то из родителей или тех, кто хорошо знает, что такое Интернет, и как в нем себя вести

Недавняя Дарья Лютий 8 '17 · Коментарі: 2 · Теги: интернет
Интернет – это мир интересных и полезных возможностей, но в то же время это источник угроз, особенно для ребенка. Агрессия, преследования, мошенничество, психологическое давление, встречи с онлайн незнакомцами – это лишь некоторый перечень угроз, которые поджидают ребенка в глобальной сети каждый день. Как же оградить от них ребенка?

  
            Самый главный совет для родителей – будьте в курсе деятельности ребенка. Говорите с ним об Интернете: спрашивайте, что он сегодня делал, с кем познакомился, что интересного узнал. Старайтесь регулярно просматривать ресурсы, которые посещает Ваш ребенок, и проверяйте список его контактов, чтобы убедиться, что он знает всех, с кем общается. Попросите ребенка сообщать Вам или близким людям о любых угрозах или тревогах, связанных с Интернет, и не ругайте за неприятные случаи, иначе он все будет скрывать.

            Второе важное правило – станьте проводником ребенка в Интернет. То, чему не научите ребенка Вы, научат другие или ребенок сам научится, не подозревая об угрозах. Поэтому Вам следует хорошо разбираться в Интернет и помогать ребенку его осваивать. Научите ребенка правильно искать нужную информацию, сформируйте список полезных, интересных, безопасных для детей ресурсов и посоветуйте правильно их использовать. С самого начала объясните ребенку, почему ни в коем случае не стоит выдавать данные о себе и своей семье, публиковать фотографии, где изображен сам ребенок, семья, школа и прочие данные.

            Научите вашего ребенка уважению и этикету в Интернете. По статистике, более 80% российских детей имеют профиль в социальных сетях, а 23% сталкиваются в Сети с агрессией и унижением. Попросите ребенка его не провоцировать конфликтные ситуации и относиться к другим так же, как он хотел бы, чтобы относились к нему самому. Объясните, что ни при каких обстоятельствах не стоит размещать провокационный материал и не распространять по чьей-либо просьбе информационные и агрессивно-настроенные сообщения. Информация, выложенная в Интернет – доступна всем и может быть использована в любых, в том числе, мошеннических целях. 

            Всегда помните старую поговорку «предупрежден – значит вооружен».
Расскажите ребенку, что в Интернете встречаются и «хорошие», и «плохие» люди. Объясните, почему не стоит добавлять «в друзья» незнакомых людей - они могут быть не теми, за кого себя выдают. Предупредите ребенка, чтобы он ни в коем случае не соглашался на «живые» встречи с Интернет-незнакомцами, прежде чем не поставит в курс вас или близких родственников. Посоветуйте ему общаться в Интернете с теми, с кем он лично знаком. Предостерегите от скачивания платной информации, особенно через sms. Объясните, почему не стоит обращать внимания на яркие баннеры с сообщениями о выигрышах или призах. Выдайте ему инструкцию по правильному поведению в глобальной паутине.

      
      И наконец, последний, но не менее важный совет –используйте технические возможности Вашего компьютера и Оператора. Для предотвращения нежелательного контента и вирусов необходимо установить антивирус, настроить антиспам фильтры в почте. С помощью средств Родительского контроля или соответствующих услуг Оператора можно создавать «белый» список Интернет-сайтов, ограничить время пребывания ребенка в Интернет, настроить возрастной фильтр.


Правила безопасного интернета для детей


-           Никому и никогда не разглашай свои пароли. Они – твой главный секрет. Придумай свой уникальный пароль, о котором никто не сможет догадаться. Не записывай пароли на бумажках, не храни их в открытом доступе. Не отправляй свои пароли по электронной почте.

-           При регистрации на сайтах и в социальных сетях старайся не указывать личную информацию (номер телефона, адрес места жительства, школы, место работы родителей и другое) – она может быть доступна всем, даже тем, кого ты не знаешь!

-           Помни, что фотография, размещенная в Интернете доступна для просмотра всем. Старайся не размещать фото, на которых изображена твоя семья, школа, дом и другие личные данные.

-           Старайся не встречаться с теми, с кем ты знакомишься в Интернете.

-           Помни, что многие люди рассказывают о себе в Интернете неправду.

-           В Интернете и социальных сетях старайся общаться только с теми, с кем ты лично знаком. Подумай и посоветуйся с родителями, прежде чем добавить незнакомого человека к себе в список «друзей».

-           Не используй веб-камеру при общении с незнакомыми людьми, помни о необходимости сохранять дистанцию с незнакомыми людьми.

-           Уважай собеседников в Интернете. Никогда и ни при каких обстоятельствах не угрожай другим, не размещай агрессивный и провокационный материал. Будь дружелюбен. Не груби.

-           Помни, что даже в Интернете существует «сетевой этикет». Если ты пишешь сообщение заглавными буквами, то собеседник может подумать, что ты кричишь на него.

-           Не вступай в незнакомые сообщества и не распространяй по чей-либо просьбе информационные, провокационные и агрессивно-настроенные материалы и сообщения.

-           Не все, что ты можешь прочесть или увидеть в интернете - правда. Не ленись и перепроверяй информацию в других поисковиках или спроси у родителей.

-           Помни, что существуют сайты, непредназначенные для детей, не заходи на сайты «для тех, кто старше 18 лет», на неприличные и агрессивно настроенные сайты. Если ты попал на такой сайт по ссылке, закрой свой браузер, используя клавиши “ctrl+alt+delete”.

-           Расскажи все, что ты увидел, выучил или узнал нового взрослому.

-           Ни в коем случае не указывай свой номер телефона или электронный адрес, не отправляй с него смс на незнакомые номера в Интернете.

-           Если тебе пришло сообщение с незнакомого адреса, его лучше не открывать.

-           Если тебе показалось, что твои друзья отправляют тебе «странную» информацию или программы, переспроси у них, отправляли ли они тебе какие-либо файлы. Иногда мошенники могут действовать от имени чужих людей.

-           Если ты хочешь купить в Интернете какую-либо услугу или игру, обратись к взрослому. Он подскажет тебе, как избежать мошенничества.

-           Не загружай файлы, программы или музыку без согласия взрослых – они могут содержать вирусы и причинят вред компьютеру.

-           Попроси родителей установить на компьютер антивирус и специальное программное обеспечение, которое будет блокировать распространение вирусов. 
Недавняя Дарья Лютий 8 '17 · Теги: интернет


     01 февраля 2017 года  в ЦДТ «Дивосвит» проводится районный тур городского конкурса среди лидеров ученического самоуправления общеобразовательных и внешкольных учебных заведений «Если бы мэром города был я…».

     Наша школа решила принять участие и предоставила на конкурс эссе на предложенную тему ученицы 11-А класса Боборико Марии. 

     Ждем результатов и надеемся на победу!


Чтобы косвенно проверить, взломан ли ваш сервер, можно воспользоваться онлайн-сервисом abuseipdb.com

Достаточно ввести IP вашего сервера в специальное поле и нажать кнопку "Check it".

На изображении пример. В конкреном случае я проверил свой сервер. В красном прямоугольнике сообщение о том что этот IP не найден в базе данных, а значит жалоб не поступало.Дєдюлін Костянтин Березень 31 '16

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

         Ніколи не займайтесь "виховною роботою" в поганому настрої.

         Чітко визначте, що ви хочете від дитини (і поясність це їй), а також пізнайтесь, що-вона думає з цього приводу.          

         Надайте дитині самостійність, не контролюйте кожен її крок.

         Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до ньо­го і розглядайте з дитиною її правильні і неправильні, доцільні та недоцільні кроки до мети.  

         Не пропустіть моменту, коли досягнуто перші успіхи. Відмітьте їх.

         Вкажіть дитині на допущену помилку, щоб вона осмислила її.

         Оцінюйте вчинок, а не особистість. Пам'ятайте: сутність людини і її окремі вчинки не одне і те саме.

         Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірите в неї, незважаючи на помилку.                                                   

         Виховання - це наступність дій.                                                      

         Вихователь повинен бути твердим, але добрим.                              

Ви повинні знати

         з ким приятелює ваша дитина;

         де проводить вільний час;      

         чи не пропускає занять в школі;                                                   

         в якому вигляді або стані повертається додому.

Ви зобов'язані помітити і відреагувати, коли

         в домі з'явилися чужі речі (виясніть, чиї вони);                              

         в домі є запах паленої трави або синтетичних речовин (це може свідчити про куріння сигарет із наркотичними речовинами);                           

         в домі з'явилися голки для ін'єкцій, дрібні частинки рослин, чимось вимащені бинти, закопчений посуд (це може свідчити про вживання наркотичних препаратів);                          

         в домі з'явилися ліки, які діють на нервову систему і психіку (виясніть, хто і з якою метою їх використовує);                                                    

         в домі надто часто є запах засобів побутової хімії – розчинників, ацетону тощо (це може свідчити про захоплення дітей речовинами, які викликають стан одурманювання);                                

         відбулася швидка зміна зовнішнього вигляду та поведінки, дітей: порушилася  координація рухів,  підвищилася збудженість або в'ялість з'явилися сліди від заштрикав на венах, розширення зіниць тощо (це може свідчити про вживання дитиною наркотичних речовин).

Не дозволяйте дітям та підліткам

         йти з дому на довгий час;                          

         ночувати у малознайомих для вас осіб;                                             

         залишатися надовго вдома без нагляду дорослих родичів на трива­лий час вашої відпустки;            

         знаходитися пізно ввечері і вночі на вулиці, де вони можуть стати жертвою насильницьких дій дорослих;

         носити чужий одяг;             

         зберігати чужі речі.

Правило 1: заспокойтеся. Сконцентруйте свою увагу на диханні: один, два,... десять... Відчуйте спокій, рівновагу. Згадайте про свої колишні «страхи», «Постійте в черевиках» своєї рідненької дитини. А тепер можна починати розмову, а може... допомогти розібратися у складній задачі, а може... Пам'ятайте, що спілкування в люті, роздратуванні - все одно що включити в автомобілі "газ" і натиснути на гальма.

 Правило 2: не поспішайте. Старий, вічний педагогічний гріх. Ми очікуємо від дитини все і зараз. Ми вимагаємо негайних успіхів, іноді не отримуємо їх, але при цьому не уявляємо, ж нашкодили. Нам потрібно, щоб дитина вчилася сьогодні добре, ми примушуємо її - вона вчиться, але стає  «зубрилкою» й не навидить учіння, школу, а може й ...вас.

 Правило 3 : безумовна любов. Ви любите свою дитину, незважаючи на її успіхи в школі. Вона відчуває вашу любов, і це допомагає їй бути впевненою в собі, подолати невдачі. А як же ставитися до невдач?.. вони вас засмучують...та й годі.

 Правило 4 : не бийте лежачого. Двійка, а для когось і четвірка - достатнє покарання, тому недоцільно двічі карати за одні й ті ж помилки. Дитина очікує від батьків не докорів, а спокійної допомоги.

 Правило 5 : щоб позбавити дитину недоліків, намагайтеся вибрати один - той, якого ви хочете позбавитися найбільше, і працюйте тільки над ним.

 Правило 6 : вибирайте найголовніше, порадьтеся із дитиною, почніть з ліквідації шкільних труднощів, найбільш важливих для неї самої. Але якщо вас обох турбує, наприклад, швидкість читання, не вимагайте одночасно й виразності, і переказу.

 Правило 7: - головне: хваліть - виконавця, критикуйте - виконання. Дитина схильна будь-яку оцінку сприймати глобально, вважати , що оцінюють всю її особистість. Вам під силу допомогти відокремити оцінку особистості від оцінки її роботи.

 Правило 8 - найважче: оцінка має порівнювати сьогоднішні успіхи дитини з її вчорашніми, а не тільки з державними нормами оцінювання та не успіхами сусідського Івана.

Правило 9 : не скупіться на похвалу, будуючи стосунки із своєю дитиною, не орієнтуйтеся тільки на шкільні оцінки. Нема такого двієчника, якого нема за що похвалити.

 Правило 10: визначне в морі помилок острівок успіху, на якому зможе втриматися, вкорінюватися дитяча віра в себе і в успіх навчальних зусиль. Оцінювати дитячу працю слід досить індивідуально, тактовно. Саме за такої оцінки в дитини нема ні ілюзії повного успіху, ні відчуття повної невдачі.

 Правило 11: ставте перед дитиною конкретну та реальну мету, і вона спробує її досягти. Не спокушайте дитину метою, якої неможливо досягти.

 Правило 12: не рвіть останню нитку. Досить часто дорослі вимагають: щоб зайнятися улюбленою справою ( хобі), дитина повинна виправити свою успішність у навчанні. В ряді випадків така заборона має стимульний характер і справді спонукає дитину до навчання. Так буває тоді, коли справи з навчанням ще не зовсім запущені й до нього ще є інтерес. Якщо ж його вже нема, а в дитини є хобі, галузь живого інтересу, то її треба не забороняти, а всіляко підтримувати, бо це та ниточка, за яку можна витягнути дитину до активного життя в навчанні. Щоб усі правила виявилися ефективними, необхідно їх об'єднати: дитина має бути не об’єктом, а співучасником своєї оцінки. Її слід навчати самостійно оцінювати свої досягнення. Вміння себе оцінювати - необхідний компонент уміння вчитися, головний засіб подолання труднощів у навчанні.


Сторінки: 1 2 3 4 »